Darłowo

Darłowo to piękne, nadmorskie miasto położone nad rzeką Wieprza, w środkowej części polskiego wybrzeża. Miasto to słynie nie tylko z ciekawej historii, sięgającej XI wieku ale również ze specyficznego, zdrowotnego mikroklimatu i kilometrów pięknych, piaszczystych plaż. To właśnie malownicze położenie, plaże i warunki naturalne przyciągają tu co roku tłumy turystów z każdego zakątka Polski.

Jedną z ciekawszych atrakcji Darłowa jest Zamek Książęcy pochodzący z połowy XVI wieku. Obecnie ta zabytkowa budowla pełni funkcję muzeum i jest udostępniona do zwiedzania przez cały rok. Oprócz ciekawych ekspozycji stałych można tam podziwiać również wystawy czasowe. Na zamku organizowane są także liczne imprezy kulturalne. Zabytkowymi budowlami, które warto zobaczyć przy okazji nadmorskiego wypoczynku są również: kościół Mariacki, kościół św. Jerzego oraz kościół św. Gertrudy. Turystów może zainteresować też Kamienna Brama czyli szczątki fortyfikacji grodzkich.

Najpopularniejszą dzielnicą Darłowa jest Darłówko położone nad samym brzegiem morza. W Darłówku znajduje się port rybacki pełniący również funkcję portu turystycznego i przeładunkowego. Przy wejściu do portu wybudowana została latarnia morska. Darłówko podzielone jest na dwie części wschodnią i zachodnią. By przedostać się z jednej do drugiej można przejść specjalnym - jedynym takim w Polsce - rozsuwanym mostem. 

Darłówko

Wiadomość została wysłana! Dziękujemy!